Team Poland

 
STRONA GŁÓWNAO NASSEZON 2010-2011STATYSTYKIGALERIA FOTOKONTAKTENGLISH VERSION

Turniej prezydencji 2009

Do Turnieju Prezydencji 2009 drużyna Polski przystąpiła jako obrońca trofeum z roku 2008.  We wstępnej fazie turnieju Polacy zagrali w grupie D z Niemcami, Finlandią i Maltą. Polska zaczęła rozgrywki od mocnego uderzenia wygrywając z Niemcami 6:0. Następnie Polacy pokonali Maltę 2:0 oraz Finlandię 3:1 i pewnie wyszli z grupy na 1. miejscu.

W ćwierćfinale Polska pewnie pokonała Włochy 3:0 i awansowała do półfinału gdzie czekał niespodziewanie dobrze grający Cypr. Mecz toczył się pod dyktando Polaków, którzy napierali na bramkę rywala. Jednak po dobrym kontrataku to Cypryjczycy strzelili bramkę i zapachniało sensacją. Polacy jednak szybko otrząsnęli się po stracie bramki i wyrównali. Mimo wielu dobrych sytuacji Polakom nie udało się strzelić decydującej bramki i o awansie musiały zdecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali Polacy i to oni po raz drugi z rzędu znaleźli się w finale Turnieju.

W meczu finałowym przeciwnikiem Polski była Hiszpania, bardzo dobrze radząca sobie w Turnieju. Polacy jednak okazali się dla Hiszpanów za mocni kontrolując grę przez większość meczu i pewnie wygrywając 2:0. Tym samym Polska, po raz drugi z rzędu sięgnęła po Puchar Prezydencji.

Zobacz zdjęcia z finału Turnieju.

 

pozostałe RELACJE

 

BXL Euroleague 2007-2008

 

BXL Euroleague 2008-2009

 

BXL Euroleague 2009-2010

 

Turniej Prezydencji 2008

 

Turniej Prezydencji 2010

 

POLSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW ŻYWNOŚCI

www.pfpz.pl    

 

 

organizator akcji "Trzymaj Formę"

 

AMBASADA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ w BRUKSELI

www.bruksela.msz.gov.pl