Team Poland

 
STRONA GŁÓWNAO NASSEZON 2010-2011STATYSTYKIGALERIA FOTOKONTAKTENGLISH VERSION

BXL Euroleague Sezon 2009-2010

Do sezonu BXL Euroleague 2009-2010 przystąpiło 19 drużyn. Polska, po dwóch wygranych z rzędu była jego zdecydowanym faworytem. Początek sezonu dla Polaków był jednak bardzo zły, gdyż ze względu na brak wielu podstawowych zawodników w meczu otwarcia Polska przegrała wysoko z Niemcami. W dalszych meczach udało się jednak odnaleźć właściwy rytm i Polska bez problemów awansowała do fazy pucharowej. Jednak, ze względu na nierówną grę i dużą rotację składu Polacy uplasowali się dopiero na 6. miejscu i musieli rozpocząć grę od rundy wstępnej.

Na początku fazy pucharowej Polska pokazała jednak, że i w tym sezonie będzie się liczyć pokonując w pierwszym meczu Danię 7:0 mimo gry w dziesiątkę. Na drugi mecz Duńczycy już nie przyszli i Polska awansowała do ćwierćfinału. W tej fazie czekał już dużo trudniejszy przeciwnik Rumunia, z którą Polska przegrała w sezonie zasadniczym 1:2. Awans rozstrzygnął się już jednak w pierwszym meczu, kiedy Polacy, mimo wyrównanej gry, wykazali się dużą większą skutecznością i pewnie wygrali 3:0. Rewanż zakończył się remisem 2:2 i Polska awansowała do półfinału, gdzie czekali jej pogromcy z sezonu zasadniczego, Niemcy.

Pierwszy mecz półfinałowy był bardzo wyrównany i Polska wygrała nieznacznie 2:1. W drugim meczu nie dała już jednak szans swoim zachodnim sąsiadom wygrywając pewnie 4:0 i po raz trzeci z rzędu meldując się w Wielkim Finale BXL Euroleague. Hat trickiem w tym meczu popisał się Stefan Olejnik.

Przeciwnikiem Polski w finale była Szwecja, która niespodziewanie łatwo przebrnęła przez fazę pucharową eliminując Czechów oraz w półfinale Włochów. Finał był bardzo zacięty, a obie drużyny były dobrze dysponowane. Ambitni Szwedzi nie dawali Polakom rozwinąć skrzydeł i dwukrotnie prowadzili w meczu, najpierw 1:0 a potem 2:1. Polacy jednak za każdym razem doprowadzali do remisu (dwukrotnie bramkarza Szwecji pokonał Piotr Siedlecki) i byli nawet bliscy wygranej w końcówce meczu po strzale w poprzeczkę. Po ostatnim gwizdku arbitra widniał jednak wynik 2:2. W rzutach karnych lepsi byli jednak Szwedzi i to oni sięgnęli po Puchar BXL Euroleague. Cały mecz z trybun oglądał Jego Ekscelencja Ambasador RP przy Unii Europejskiej Jan Tombińskiemu, który wręczył Puchar zwycięskiej drużynie.

W sezonie najlepszymi strzelcami drużyny byli Jarek Gaweł (19 bramek w 17 meczach) oraz Piotr Siedlecki (9 bramek w 12 meczach).

Zobacz galerię zdjęć z sezonu 2009-2010.

 

pozostałe RELACJE

 

BXL Euroleague 2007-2008

 

BXL Euroleague 2008-2009

 

BXL Euroleague 2010-2011

 

Turniej Prezydencji 2008

 

Turniej Prezydencji 2009

 

Turniej Prezydencji 2010

 

POLSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW ŻYWNOŚCI

www.pfpz.pl    

 

 

organizator akcji "Trzymaj Formę"

 

AMBASADA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ w BRUKSELI

www.bruksela.msz.gov.pl